על מנהלי מדיה חברתית בבית העסק

מנהלי מדיה חברתית הן אחת המשרות הנחשקות והחמות בראשית המאה ה-21. מנהל מדיה חברתית הוא כיום תפקיד שכמעט כל חברה עסקית נעזרת בו כדי לשלוט על תכניה ברשתות החברתיות וכדי להגיע לקהלים חדשים.

על מנהל המדיה החברתית להיות קודם כל בעל ידע נרחב ברשתות החברתיות: לא רק להכיר 50 חברים בפייסבוק, אלא גם לדעת כיצד לקדם תכנים באמצעות רשתות דוגמת טוויטר או לינקדאין. כלומר, חברות מחפשות חיית אינטרנט, בעלת יכולות שיווקיות, כזה שיוכל להביא ערך פרסומי ולעיתים גם מיתוגי – וגם הרבה יותר מזה.

תהליך של התמקצעות

משום שמדובר בתפקיד שנולד בשל צרכים של בתי עסק, חברות רבות הפכו את מושג מנהל המדיה החברתית לתפקיד במשרה מלאה. בשל הביקוש הרב, נולד גם הצורך בהתמקצעות ונפתחו קורסים להכשרת מנהלים במדיה חברתית.

הסיבה לכך היא כפולה: מצד אחד חברות מעוניינות לא פעם להכשיר אדם מוכשר מתוך הארגון כדי שיעבוד כמהל מדיה חברתית. מנגד, גם עכברי אינטרנט שיודעים כיצד להגדיל את כמות הלייקים והעוקבים בדף העסקי של החברה, לא תמיד מתמצאים באותה רמה במושגים הרחבים של שיווק ופרסום ובניית אסטרטגיה שיווקית בעולם הדיגיטל.

לא אופנה חולפת

יותר ויותר חברות מאיישות את תפקיד המדיה החברתית משום שהן מזהות שלא מדובר באופנה חולפת, אלא בצורך אסטרטגי. כמו כל פעילות שיווקית, יש חשיבות רבה לבצע תכנון מקדים של הפעילות ברשת. התכנון כולל הגדרת יעדים ומטרות, הערכת הכלים והערוצים המתאימים לפעילות ולמותג, ניסוח מסרים מדויקים וקביעת תקציב.

מנהל מדיה חברתית טוב יוכל לסייע בניסוח יעדים, מטרות ותקציב, במקביל לניהול השוטף של העמוד העסקי  בפייסבוק, גם בכתיבת בלוג והפצת תכנים רלוונטים בדרכים שונות. כל אלה דורשים מיומנות והכרת המדיה החברתית לגווניה ושליטה בתחום העסקי שבו פועלת החברה.

אילו עוד תכונות נחוצות למנהל מדיה חברתית?

ראשית, סקרנות וחדשנות; יכולת מתן שירות גבוהה-  מנהל המדיה החברתית אחראי בין היתר גם לקשרים שבין החברה למשתמשים ברשתות החברתיות השונות ולכן עליו להיות קשוב לצורכיהם ולתת מענה לבקשות ותלונות שונות. הבנת העולם העסקי והשינויים החלים בו, יכולת עבודה עצמאית ויוזמה הינם חלק מתכונות שהופכות מנהל מדיה חברתית למבוקש בתחומו.

מתלבט מה לעשות מכאן והלאה?

מזמינים אותך לפגישת ייעוץ שיווקי בחינם!

נשמע במה אתה עוסק, על איזה רעיון חדש אולי חשבת ונציג בפניך את התמונה הכללית
לפני שתבצע כל פעולה שעשויה לעלות ביוקר. הרווח כולו שלך (והקפה עלינו…)!

אודותינו

תזמון מרכזים תחת קורת גג אחת את כל הפתרונות הלוגיסטיים והתפעוליים להם זקוק כל עסק בפעילותו בעולם הדיגיטלי.
קרא עוד…

בואו לקפה...

מושב אליעד, רמת הגולן 12927
טלפון: 054-2922212
שעות פעילות: א’-ה’ 9:00-15:30
דוא"ל: [email protected]

כל הזכויות שמורות לתזמון © 2006