עסק לטווח ארוך: על קידום פעילות עסקית באמצעות פייסבוק

שיווק ופרסום בפייסבוק הפך לכלי שחברות רבות משתמשות בו לקידום הפעילות העסקית שלהן. קידום הפעילות העסקית יכול להתבצע באמצעות קמפיין ייחודי שימשוך משתמשים וכן שימוש בפייסבוק כאמצעי למשיכת קהל לא ממוקד, חדש שיכיר אותנו ולאו דווקא כדי למכור מוצר ספציפי או לצורך קידום של מותג.

בתי עסק רבים נעזרים בפייסבוק כאמצעי להגברת התודעה, במקביל לפרסום ושיווק באמצעי מדיה אחרים ומסורתיים יותר. למשל, באמצעות הפניה לעמוד הפייסבוק העסקי שלהם מאתר הבית של החברה ומכל מסמך אחר של העסק. זוהי הפריה הדדית: משום שלעתים גולשים מגיעים לאתר הבית של החברה באמצעות שיתוף או לייק שחבריהם ביצעו בפייסבוק.

אז איך מגדילים את כמות הלייקים בדף הפייסבוק?

האמצעי הראשון לקידום פעילות עסקית בפייסבוק היא הקמת עמוד עסקי מוצלח. פתיחת עמוד פייסבוק עסקי היא הלך פשוט מבחינה טכנית שאינו דורש תשלום, אבל בהחלט מחייב מחשבה. למשל, חשוב שהעמוד העסקי יכלול "עמוד נחיתה".

עמוד הנחיתה מיועד למשתמשים חדשים, שלא תמיד יודעים היכן נחתו. לכן חשוב שהעמוד יהיה מעוצב באופן מזמין, פשוט וברור – כדי להסביר לגולשים החדשים לאן הגיעו. אם המשתמשים יאהבו את מה שרואות עיניהם קיים סיכוי גבוה לכך שיצטרפו כאוהדים לעמוד העסקי שלכם וכך תשיגו יותר לייקים לדף העסקי.

השגת לייקים איכותיים נוספים לדף העסקי היא הפרמטר החשוב ביותר לקידום הפעילות העסקית ברשת חברתית הזו, משום שזהו נתון שמצביע על מידת הפופולאריות והחשיפה לה זוכה העמוד העסקי או עמוד הקהילה של העסק.

להיות קשובים למשתמשים

בעלי עסקים רבים נמנעו במשך שנים מקשר עם הלקוחות שלהם. כדי לקדם פעילות עסקית באינטרנט, חשוב להקשיב לגולשים ולהשיב לטענותיהם – ולא רק לצפות לקבל לייקים. אדם שנותן שירות חייב להיות קשוב לצורכי הלקוח ולא רק לצפות לליטופים, משום שאנו חיים בעולם שניתן לדמותו לסופרמקרט של מידע– והגולש תמיד יוכל למצוא מוצר טוב באותה מידה אצל המתחרה.

שירות עסקי טוב צריך לכלול לא רק מענה הגון ללקוחות, אלא גם טופס יצירת קשר (עבור מי שמעוניין לעשות זאת מחוץ לפייסבוק), שקיפות רבה ככל האפשר על העסק והחברה, שיוצגו במקום בולט; ומענה לכל התלונות והמחמאות על האתר.

כל אלה יגדילו את כמות הלייקים והחשיפה של הדף העסקי שלכם ויקדמו את הפעילות העסקית בטווח הארוך לא פחות מאשר פרסומות מפוצצות וקמפיינים ויראליים – שאין לזלזל גם בחשיבותם ונחיצותם.

מתלבט מה לעשות מכאן והלאה?

מזמינים אותך לפגישת ייעוץ שיווקי בחינם!

נשמע במה אתה עוסק, על איזה רעיון חדש אולי חשבת ונציג בפניך את התמונה הכללית
לפני שתבצע כל פעולה שעשויה לעלות ביוקר. הרווח כולו שלך (והקפה עלינו…)!

אודותינו

תזמון מרכזים תחת קורת גג אחת את כל הפתרונות הלוגיסטיים והתפעוליים להם זקוק כל עסק בפעילותו בעולם הדיגיטלי.
קרא עוד…

בואו לקפה...

מושב אליעד, רמת הגולן 12927
טלפון: 054-2922212
שעות פעילות: א’-ה’ 9:00-15:30
דוא"ל: [email protected]

כל הזכויות שמורות לתזמון © 2006